Tworzenie schematów elektrycznych

Schemat elektryczny pozwala specjaliście zorientować się w zasadzie działania danego podzespołu. Jest to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia elementów instalacji elektrycznej przed ich nieprawidłowym podłączeniem, co skutkowałoby awarią i dodatkowymi kosztami. VOITAS Engineering oferuje tworzenie schematów elektrycznych na potrzeby branży automotive, bez względu na stopień zaawansowania projektu.

Dobry schemat elektryczny to…

Taki, który osoba o odpowiednich umiejętnościach potrafi z łatwością odczytać. Nie jest sztuką stworzyć schemat tak skomplikowany, że okaże się on kompletnie bezużyteczny dla zamawiającego. Kluczowe znaczenie ma spełnienie podstawowych wymogów w zakresie prawidłowego rozrysowania instalacji, ale z uwzględnieniem komentarzy i z myślą o kompetencjach odbiorcy schematu. Całość musi być czytelna, co bezpośrednio przekłada się na późniejsze tempo pracy osoby zapoznającej się ze schematem.

Dobry schemat elektryczny pozwala inżynierowi zauważyć bloki funkcyjne, wejścia i wyjścia, jak również kierunek przepływu sygnałów przez bloki. Dzięki temu ryzyko nieprawidłowego podłączenia urządzenia zostaje praktycznie wyeliminowane. W przypadku bardzo skomplikowanych instalacji niezbędne może się okazać stworzenie kilku mniejszych schematów.

VOITAS Engineering gwarantuje najwyższą jakość tworzenia schematów elektrycznych wszelkich urządzeń wykorzystywanych w branży automotive. Współpracujemy z czołowymi dostawcami podzespołów elektrycznych, projektując dla nich schematy m.in. wiązek czy modułów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.